Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple’a Asya Ülkesinden Kripto Hizmetleri İçin Prensipte Onay

Uluslararası kripto ödeme hizmetleri şirketi Ripple (XRP), Singapur Finansal Otoritesi’nden (MAS) Başlıca Ödeme Kuruluşu (MPI) lisansı için prensipte onay aldı.

Ripple 21 Haziran tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı gönderide, Asya-Pasifik (APAC) bölgesinde kripto ödeme hizmetleri ölçeklendirme faaliyetleri kapsamında Asya ülkesi Singapur’un regülatör kurumu MAS’ten MPI lisansı için prensipte onay aldıklarını duyurdu.

Şirket, lisans ile birlikte Singapur biriminin kripto para birimleri ve hizmetleri sunabilecek. Lisans ayrıca Ripple’ın ülkede 5 kat büyüme kaydeden talebe bağlı likidite platformunu (ODL) daha da ölçeklendirmelerine olanak sağlayacak.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Singapur’un APAC’ta iş yapmaya açılan oldukça önemli bir kapı olduğunu dile getirdi. Garlinghouse, alınan lisans ile birlikte şirketin düzenleyicilerle uyum içerisinde çalışma kararlılığının teyit edildiğini belirtti.

Ripple Baş Hukuk Sorumlu Stuart Alderoty konu hakkında verdiği demeçte, Singapur’un kripto para sektörüne yaklaşımından memnun olduklarını ifade etti. Alderoty ülkenin, kripto para ekosistemini inovasyonu engellemeden regüle etmenin yolunu bulduğunu öne sürdü.

Alderoty ayrıca Singapur’un lisanslama programıyla sorumlu kripto para aktörlerini cezbettiğini ve bu lisansla birlikte Ripple’ın Coinbase veya Circle  gibi gerçek bir işi, gerçek bir ürünü olan ve kurallar ortaya açıkça konulduktan sonra bu kurallara uyum göstermek için gerekli araçlara sahip şirketler arasında yer aldığını ifade etti.

Yakın zamanda regülatif tutumu nedeniyle pek çok kripto para şirketi operasyonlarını Asya-Pasifik’e taşıma konusunda çeşitli hamleler yaptı. Şirketlerin lisans için yoğun olarak Singapur ve Hong Kong’u tercih ettiği görüldü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!