Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple’a Daha Önce 600 Kat Yükseliş Getiren Sinyal Aktif: ‘Çok Sıkıştı’

Analist Ripple’da (XRP) daha önce 600 kat yükseliş getiren sinyalin şu anda mevcut olduğunu söyledi.

Sosyal medya üzerinde The Great Mattsby adıyla bilinen kripto para analisti, Ripple paylaşımıyla dikkat çekti. Analist, Bollinger bantları teknik göstergesine bakıldığında XRP’nin aşırı sıkışmış bir konumda olduğunu söyledi.

Böyle bir durumun en son 2017’de yaşandığına işaret ederek o zaman %60.000 civarında bir yükseliş geldiğini hatırlattı. Mevcut durumun, en sıkışık aylık Bollinger noktalarından biri olduğunu ifade etti:

XRP tarihinin ve şu anda tüm kripto para birimlerinin en sıkı aylık Bollinger Bandı sıkışmalarından birine sahip. En son bu şekilde sıkıldığında %60.000 arttı.

Bollinger bantları, finansal piyasalarda teknik analizde sıkça kullanılan bir göstergedir. Bu gösterge, bir varlığın fiyatının oynaklığını ve olası fiyat aralıklarını belirlemeye yardımcı olmaktadır.

Bollinger bantları, volatiliteyi ölçmek ve fiyatların mevcut durumunu görmek için kullanılır. Standart sapma değeri, fiyatların ne kadar dalgalı olduğunu gösterir. Daha geniş bantlar, yüksek volatiliteyi, daha dar bantlar ise düşük volatiliteyi temsil eder.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4 yükseliş sergileyen XRP, yazım esnasında 0,45 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!