verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple’dan Önemli Adım: Singapur Merkezli Lider Dijital Ödeme Sağlayıcı ile Ortaklık

Blockchain şirketi Ripple (XRP), Singapur’un önde gelen lider dijital ödeme sağlayıcılarından biri olan FOMO Pay ile ortaklık anlaşması imzaladı. 

Ripple, 25 Temmuz Pazartesi günü yaptığı açıklamada Singapur merkezli lider dijital ödeme sağlayıcı FOMO Pay ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Anlaşma, FOMO Pay‘in Ripple’ın hazine ödemeleri için likidite çözümü olan On-Demand Liquidity (ODL) teknolojisine entegrasyonunu sağlayacak.

Sınır ötesi ödemeler için birkaç günü bulan geleneksel ödeme sistemlerini kullanan FOMO Pay, anlaşma ile birlikte ODL teknolojisinden yararlanacak ve bu sayede ihtiyaç duyduğu euro ve dolar likiditesine sürekli erişim sağlayarak hazine ödemelerinin iyileştirilmesini mümkün kılacak.

FOMO Pay CEO’su Louis Liu, Ripple ile olan anlaşma sayesinde şirketin artık uygun fiyatlı ve anında ödemeler sunabileceğini söyledi:

Singapur’un önde gelen ödeme kuruluşlarından biri olarak müşterilerimize farklı para birimlerinde daha verimli ve uygun maliyetli ödemeler sunmayı amaçlıyoruz. Hazine yönetimi için  küresel olarak EUR ve USD cinsinden uygun fiyatlı ve anında ödeme yapmamızı sağlayacak On-Demand Liquidity teknolojisinden yararlanmak üzere Ripple ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz.

Ripple Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Brooks Entwistle konu ile ilgili yaptığı açıklamada Asya-Pasifik bölgesinin sahip olduğu verimsiz ödeme sistemlerini bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.

Ripple’ın geliştirdiği ODL teknolojisi 2021 yılında hızlı bir büyüme yaşayarak RippleNet ağındaki tüm işlemlerin dörtte birini oluşturmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!