Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple’dan Türkiye’ye 1 Milyon Dolarlık Deprem Bağışı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından başlatılan kripto para bağış çalışmalarına Ripple’dan (XRP) 1 milyon dolarlık destek geldi.

Ripple tarafından yakın tarihte paylaşılan bir sosyal medya gönderisinde, Türkiye ve Suriye‘yi etkileyen iki büyük depremden etkilenen vatandaşlar için 1 milyon dolar taahhüt edildiğini duyurdu. Direkt olarak 250 bin dolar değerinde XRP bağışlayan Ripple, 750 bin dolara kadar olan bağışları da 2:1 oranında karşılayacağını beyan etti.

Ayrıca yapılan açıklamada söz konusu fonun 4 farklı Sivil Toplum Kuruluşu arasında eşit olarak paylaştırılacağı belirtildi. Bu kuruluşlar CARE, Mercy Corps, International Rescue Committee (IRS) ve Crypto for Charity olarak açıklandı.

Ripple açıklamanın detaylarında şu ifadelere yer verdi:

Suriye ve Türkiye’deki etkilenen topluluklara acil nakit, ev eşyaları, kadınlar ve kızlar için bakım setleri, hijyen malzemeleri ve daha fazlası gibi temel ihtiyaç malzemeleri sağlanarak yardım edilecek. Kalplerimiz bu depremlerden etkilenen herkesle birliktedir. Hayat kurtarmak ve yardım getirmek için yorulmadan çalışan ilk müdahale ekiplerine ve STK’lara minnettarız.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!