Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Robinhood CEO’suna Göre Bitcoin’e Yönelen Yatırımcıların Sayısı Artacak

Alım satım uygulaması Robinhood Markets’ın CEO’su Vlad Tenev, spot Bitcoin ETF’sinin potansiyelini değerlendirdi.

Şirketin dünkü toplantısında spot Bitcoin ETF’siyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Tenev, Bitcoin’in bir portföy çeşitlendirme seçeneği olarak gitgide daha cazip bir hal aldığını dile getirdi:

“Bence Bitcoin’in ana akımdaki çeşitlendirme amaçlı bir varlık olarak gitgide daha fazla kişiye cazip gelmeye başladığını görüyoruz. Onun enflasyondan korunmak için iyi bir tercih olduğu uzun süredir savunuluyor. Enflasyonun yüksek olduğu durumlarda insanlar tabii ki yatırımlarını çeşitlendirmenin yollarını arıyor.”

Robinhood’un ABD’deki müşterileri, uygulamada 2018’den beri Bitcoin ve Ethereum ile alım satım yapabiliyor. Kripto para işlemlerini uzun süredir desteklediklerini söyleyen Tenev, kullanıcı arayüzünde özellikle şeffaflık bakımından kayda değer iyileştirmeler yaptıklarını belirtti.

Tenev, “Portföyünü kripto paralarla çeşitlendirerek ne kadar iyi bir iş yaptığını anlayan müşterilerin sayısı artacak.” dedi.

Robinhood’un kripto para işlemlerinden elde ettiği gelir, üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %55 düşerek 23 milyon dolara geriledi.

Ancak şirket, kripto para sektöründeki faaliyetlerini sürdürme konusunda kararlı. Robinhood, önümüzdeki haftalarda Avrupa Birliği’nde de kripto para hizmeti vermeye hazırlanıyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!