Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Yeni Ürününü Tanıttı, Bu Altcoin’in Fiyatı Düşüşe Geçti

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Web3 kullanıcılarına yönelik yeni bir cüzdan geliştirdi.

Binance, bugün kullanıcıların kripto paralarını kendilerinin kontrol edebileceği, Binance’nin mobil uygulamasına entegre şekilde kullanılabilecek Web3 cüzdanını tanıttı.

Binance Web3 Wallet kullanıcıları, Binance Bridge gibi merkeziyetsiz borsaları kullanarak farklı blockchainler üzerinden token alışverişi yapabilecekler.

Binance Web3 Wallet, Ethereum, BNB Smart Chain, Avalanche C-Chain dahil olmak üzere toplamda onlarca farklı ağı destekliyor.

Binance, cüzdan kullanıcılarına üst düzey güvenlik sağlamak için MPC yöntemini kullanıyor. Kullanıcılara ait özel anahtarların üç farklı parçaya ayrılması, anahtarın ifşa olma riskini azaltıyor.

Cüzdanın Binance uygulamasına entegre olması sayesinde “merkezi finans, merkeziyetsiz finans ve Web3 platformları arasında sorunsuzca geçiş yapılabileceği” belirtildi. Binance, şu açıklamayı yaptı:

“Binance, Web3 ile basit, rahat ve güvenli bir şekilde bağlantı kurmanın bir yolunu sunarak bu ekosisteme girmenin önündeki engelleri yıkmayı, kullanıcıların bu dijital alanın potansiyelinden tamamiyle faydalanmasını hedeflemektedir.”

Binance’nin açıklamasıyla birlikte popüler bir Web3 cüzdanı olan Trust Wallet’ın coini TWT, hızla değer kaybetmeye başladı. CoinGecko verilerine göre TWT, son bir saatte %5 değer kaybetti.

Binance, 2018 yılında yaptığı açıklamada Trust Wallet’ı satın aldığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!