Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sam Bankman-Fried Bahamalar’da Tutuklandı: ABD’ye İadesi Gündemde!

İflas eden kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried (SBF) ABD’nin suç duyurusunun ardından Bahamalar’da tutuklandı.

Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder tarafından yapılan yazılı açıklamada, FTX’in eski CEO’su Bankman-Fried’ın Bahamalar polisi tarafından tutuklandığı belirtildi. Açıklamada, Bankman-Fried’ın tutuklanmasının ABD’nin suç duyurusu ve muhtemel iade talebine dair resmi bildirimin ardından yapıldığı aktarıldı. Bahamalar’ın iade talebini “derhal” işleme koyacağı belirtildi.

The New York Times‘ta yer alan bir habere göre ABD’li savcılar, iflas eden borsannın CEO’suna çok ciddi suçlamalar yöneltti. Bu suçlamalar arasında dolandırıcılık, dolandırıcılık için gizli anlaşmalar yapma, menkul kıymet dolandırıcılığı ve menkul kıymet dolandırıcılığı için gizli anlaşmalar yapma gibi maddeler yer aldı.

ABD’li savcı  Damian Williams tarafından yapılan açıklamadaSöyleyecek daha çok şeyimiz olacak” ifadesine yer verildi.

Bahama Başbakanı Philip Davis yaptığı açıklamada, her iki ülkenin de “FTX ile ilişkili olup kamu güvenine ihanet etmiş ve yasaları çiğnemiş olabilecek tüm bireyleri sorumlu tutma konusunda ortak bir çıkara sahip olduğunu” söyledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!