Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Santiment Açıkladı: İşte Bitcoin Boğası İçin Takip Edilmesi Gereken Sinyal!

Bilançosunda 2,9 milyon dolar değerinde 100 bitcoin’den (BTC) fazla varlık bulunduran balina sayısındaki artışın boğa trendi için bir ön sinyal olabileceği öne sürüldü.

On-chain analitik platformu Santiment 23 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, cüzdanında 100′den fazla BTC bulunduran balina sayısındaki değişimin bir sonraki boğa senaryosu için takip edilmesi gereken bir ön sinyal olabileceğini dile getirdi.

Resim

Bitcoin’in 29 ile 32 bin dolar arasında dalgalandığı son haftalarda ilgili balinaların sayısında yavaşça düşüş yaşandığına dikkat çeken Santiment, bu balinaların artış göstermesi halinde yukarı yönlü kırılım ihtimalinin yükseleceğini ifade etti.

Düşük miktarda Bitcoin bulunan cüzdanlardaki miktar artıyor

Santiment’in verilerinde 100’den fazla Bitcoin’e sahip cüzdanların sayısındaki düşüşe karşılık, daha düşük tutarlarda varlığa sahip cüzdanların sayısında ise genel anlamda bir artış görüldü. 0 ile 1 Bitcoin arasında varlığa sahip olan cüzdanların sayısında son günlerde bir geri çekilmeye girildiği görülürken 1 ile 100 Bitcoin’e sahip cüzdanların sayısındaki istikrarlı artış ise göze çarptı. Bu veriler sonucunda 0 ile 1 bitcoin’i bulunan kişilerin ellerindeki bitcoin’i artırdığı yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır. Ancak boğa sinyali için Santiment artışın daha ciddi miktarlarda yaşanması gerektiğini yani 100 ve üzeri bitcoin bulunan cüzdan sayısının artışının gerekliliğini vurguladı.

Bitcoin bulundurma miktarının dağılımında gözlenen değişimlerin yanı sıra bir başka on-chain analitik platformu olan Glassnode  uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının dolaşımdaki toplam Bitcoin arzının %75’ine sahip olduğunu ortaya koymuştu.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %5 değer kaybeden Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,6 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 29.115 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!