Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Santiment Açıklık Getirdi: Bitcoin Rallisinin Devamı İçin Ne Gerekli?

Santiment, kripto para piyasasındaki yükselişin devam etmesi için görülmesi gereken faktörü açıkladı.

On-chain analiz platformu Santiment, 3 Mayıs tarihli gönderisinde kripto para piyasasının güncel durumuna yer verdi. Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisiyle birlikte kripto paraların yükselişini hızlandırdığını belirten analistler, bunun devamı için FOMO’dan uzak bir piyasa koşulu gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in 58 bin dolar seviyesinden 64 bin dolara doğru ani geri dönüşünde short (kısa) pozisyonların önemli bir yakıt görevi üstlendiğini belirten Santiment cephesi, yatırımcıların tekrardan long (uzun) pozisyon aldığına işaret etti.

Çoğunluğun long yönlü işlem aldığı bir piyasanın çok uzun süreli yükseliş sergileyemeyeceği ima edilirken fonlama verilerinin yakından takip edilmesi gerektiğine yer verildi.

Tepkinin sürdürülebilir olması için spot piyasada da alımların artmasının ve FOMO’nun sakinleşmesinin gerektiği vurgulandı:

Bitcoin cuma günü toparlandı ve piyasa değeri 24 saat içinde +%5,4 arttı. Kalabalık, Binance işlemlerinde tamamen yön değiştirdi. Bu sıçramadan sonra tasfiye edilmiş short pozisyonların long’a döndüğü anlamına geliyor. Yükselişin devam etmesi için FOMO’un şu anda olduğundan çok daha fazla yükseldiğini görmek istemiyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!