Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Santiment’ten Bitcoin Uyarısı: Genellikle Düşüş Geliyor!

Yükselişlerle birlikte piyasadaki açgözlülük artarken, Bitcoin (BTC) için lokal bir tepe çanları çalmaya başladı.

On-chain analiz platformu Santiment 14 Şubat tarihli paylaşımında, Bitcoin’in 52 bin doları aşmasıyla birlikte yatırımcıların ilgisinin arttığını belirtti. Öte yandan artan ilgiye paralel olarak, açgözlülük seviyesinin de zirve noktalara ulaştığını belirten analiz platformu Bitcoin’de lokal bir tepe gelebileceği konusunda uyardı.

Benzer şekilde geçtiğimiz dönemlerde de yatırımcıların artan ilgisinin ve aç gözlülüğünün lokal tepeler getirdiği vurgulanırken bu sinyale dikkat edilmesi gerekildiği kaydedildi.

Sadece içinde bulunduğumuz birkaç aylık boğa döngüsünde bile sosyal hacmin tavan yaptığı günlerden kısa süre sonra Bitcoin’de kayda değer düşüşler görüldüğünü ifade eden Santiment, öfori olarak adlandırılan bu ilgi artışının son yılların zirvesinde olduğuna işaret etti:

Bitcoin yükselişine yeniden başladı ve 3 Aralık 2021’den bu yana ilk kez kısa süreliğine 52 bin dolarlık piyasa değerini aştı. Bu muazzam boğa döngüsü boyunca gördüğümüz gibi, belirli eşikler aşıldıktan sonra kalabalıkların öfori seviyesi de artıyor. Fakat bu durum, hemen ardından yerel tepelerin oluşmasına neden oluyor. Bu, özellikle sosyal medyadaki yatırımcıları ilgisinin yükselmesiyle örtüşüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!