Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Peter Schiff Bitcoin’i Saadet Zincirine Benzetti

Yatırım dünyasının tanındık isimlerinden Peter Schiff, Twitter hesabından yeni bir gönderi paylaştı. Yine Bitcoin hakkında konuşan Schiff Bitcoin’i bu sefer bir saadet zincirine benzetti.

Saadet Zinciri Benzetmesi

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff günümüzde artık birçok kripto para takipçisi tarafından tanınıyor. Sıkı bir altın sevdalısı olan Schiff bulduğu her fırsatta kripto paraları ve özellikle Bitcoin’i eleştiriyor.

Schiff geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili şaşırtıcı bir açıklama yapmış, birçok kripto para takipçisinin dikkatini çekmişti. Genelde Bitcoin’i eleştirmesiyle tanınan Schiff, Bitcoin yatırımının kazançlı olabileceğini kabul etmiş, zaten kendisinin hiçbir zaman Bitcoin fiyatının “asla yükselmeyeceği” gibi bir iddiada bulunmadığını söylemişti.

Bazı kripto para takipçileri Schiff’in bu yorumunu biraz abartılı bir şekilde yorumladılar. Bu isimlere göre Schiff bu açıklamayı yaparak adeta BTC fiyatının yükseleceğini söylemiş oldu. Ancak Schiff yaptığı açıklamanın bu şekilde yorumlanmasından pek memnun değil.

Schiff Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı yorumun önceki yorumlarıyla çelişmediğini belirten Schiff, bu yorumu farklı bir yöne çekmeye çalışan Bitcoin destekçilerini eleştirdi. Schiff bunun üstüne insanların bir saadet zincirine yatırım yapmamaları gerektiğini söyledi:

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment