Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

480 Milyon Dolarlık Bitcoin İşleminin Maliyeti: 70 Cent

Bugün sabah erken saatlerde Bitcoin ile devasa büyüklükte bir işlem yapıldı. Tek bir işlemle neredeyse 50 bin adet BTC başka bir adrese gönderildi.

Dikkat Çekti

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bu sabah epey büyük bir işlem yapıldı. Kime ait olduğu bilinmeyen bir adresten Bittrex’e 482 milyon dolar değerinde BTC gönderildi.

Bazı kripto para takipçileri bu işlemi görür görmez endişelenmeye, bunun bir satış işlemi olmasından korkmaya başladılar.

Ancak bazı takipçiler bu işlemin bir yatırımcı tarafından yapılmadığını söylüyorlar. Bu isimlere göre bu işlem Bittrex tarafından yapıldı. Bu pek şaşırtıcı olmaz. Çünkü kripto para borsalarının zaman zaman cüzdanlar arasında aktarım yaptıklarını biliyoruz. Ayrıca bu BTC’lerin en başta Bittrex adresinden çıkmış olması, daha sonra yeniden Bittrex adresine dönmüş olması da işlemin Bittrex tarafından yapıldığı görüşünü destekliyor.

Kripto para takipçilerinin ilgisini en çok çeken şeylerden biri bu işlemin maliyeti oldu. Blockchain verilerine göre 482 milyon dolarlık bu BTC işleminin maliyeti 1 dolardan bile daha düşük.

Bundan bir süre önce Türkiye’deki EFT ücretleriyle ilgili bir yazı paylaşmış, banka işlemleriyle kripto para işlemleri arasında yüzeysel bir kıyaslama yapmıştık. 480 milyon dolarlık bu işlemin maliyetinin sadece 70 cent olması, bu yazıyı adeta haklı çıkarıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment