Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İrlanda’da 52 Milyon Euroluk Bitcoin’e El Koyuldu

İrlanda’daki yetkililer ülkedeki bir uyuşturucu satıcısının 52 milyon euroluk Bitcoin’ine el koydular.

Nihayet Yakalandı

İrlanda’daki Clifton Collins adlı bir uyuşturucu satıcısı, Şubat 2017’den beri süren soruşturmaların ardından nihayet yakalandı. İrlanda’da mahkeme karşısına çıkarılan Collins’in BTC’lerine el kondu.

İrlanda polisi Şubat 2017’de Collins’in aracını çevirmiş, araç içerisinde kaçak uyuşturucu yakalamıştı. Polis o dönemden beri Collins’i araştırıyordu ve kendisinin Farnaught’taki bir adreste uyuşturucu madde yetiştirdiğini öğrendi. Collins bunun ardından Uyuşturucuyu Kötüye Kullanma Yasası’nı ihlal ettiği gerekçesiyle mahkemeye çıkarıldı.

Ceza Varlıklar Bürosu (CAB) bu dönemde yaptığı araştırmalarda Collins’in yüklü miktarda Bitcoin’i olduğunu fark etti. Independent tarafından aktarılan bilgilere göre Collins Bitcoin’e bundan yıllar önce yatırım yapmış, bu BTC’ler de zaman içerisinde ciddi miktarda değer kazanmışlardı. CAB daha sonra mahkeme kararı öğrenilinceye dek bu BTC’lerin dondurulmasına karar verdi.

İrlanda Yüksek Mahkemesi, Collins’in davasıyla ilgili kararını sonunda açıkladı. Collins’e ait olan BTC’lerin yasa dışı yollardan kazanıldığı yönünde karar veren mahkeme, kendisinin BTC’lerine el koyulabileceğini açıkladı. CAB bunun ardından toplam değeri 50 milyon eurodan fazla olan BTC’lere el koydu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment