Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye’de Dev Anket: Kaç Kişinin Dijital Para Yatırımı Var?

Türkiye’nin en ünlü ekonomistlerinden Özgür Demirtaş geçtiğimiz gün dijital paralarla ilgili dev bir anket yaptı. Demirtaş, toplamda 130 binden fazla kişinin katıldığı bu ankette insanlara dijital para yatırımı yapıp yapmadıklarını sordu.

Anket Sonuçları

Özgür Demirtaş’ın Twitter üzerinden düzenlediği ankete son verilere göre 130 bin 229 kişi katıldı. Sosyal medyada yapılan anketler pek güvenilir olmamakla birlikte insanlara genel bir fikir verebiliyorlar. Demirtaş’ın düzenlediği ankette de Türkiye’deki dijital para sektörüyle ilgili genel bir fikir almak mümkün.

Ankete katılan isimlerin büyük bir kısmının dijital para yatırımı yok gibi görünüyor. Ancak buna rağmen dijital para yatırımı olanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Anket katılımcılarının yüzde 66.7’sinin dijital para yatırımı yokken yüzde 20.6’sının dijital para yatırımı bulunuyor. Bu da ankete katılan 130 bin kişiden neredeyse 27 bin tanesinin dijital para yatırımı olduğu anlamına geliyor.

Özgür Demirtaş’ın düzenlediği bu anket Türkiye’de dijital paralara duyulan ilginin epey yüksek olduğunu gösteriyor. Bunu özellikle ankete gelen yorumlara baktığımızda anlayabiliyoruz.

Yerli kripto para sektörünün tanıdık isimleri Demirtaş’ın bu anketine çeşitli tepkiler verdiler. Kimisi dijital para ile kripto para arasındaki farklara değinirken

kimisi dijital para dünyasına yeni girenlere yardımcı olmaya çalışıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment