Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEBA Bank Yöneticisinden Bitcoin İçin Yükseliş Yorumu: Kurumsalları İşaret Etti!

İsviçre merkezli kripto para bankası SEBA Bank yöneticisi Nasha Afshar, kurumların kripto para sektörüne dair endişelerinin giderildiğini artık yalnızca doğru zamanı beklediklerini belirtti.

SEBA Bank yöneticisi Nasha Afshar yakın zamanda verdiği bir demeçte, kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne yönelik eylemlerinin artış gösterdiğini ve bu durumun sektör için güçlü bir boğa faktörü ima etti.

BlackRock, WisdomTree ve Invesco gibi dev kurumsal şirketlerin yaptığı spot Bitcoin ETF başvurularına ve Citadel, Fidelity ve Charles Schwab ortaklığında kurulan kripto para borsasına atıfta bulunan Afshar, kurumların kripto para sektörü için son derece yükseliş işareti olduğunu söyledi.

Kurumlar için kripto para sektörüne girişin bir “eğer” sorusundan “ne zaman” sorusuna evrildiğini belirten Afshar, son boğa koşusundan bu yana aradan geçen süreçte yatırımcı ilgisi güç kaybetmiş olsa da eylemle sonuçlanan ilgide bir artış görüldüğünü ifade etti. Ayrıca gelişen kurum ilgisine rağmen kripto varlıkların yasal statüsü hakkındaki belirsizliklerin hala bir soru işareti olarak kaldığını da ekledi.

Afshar ayrıca kurumların yatırım konusundaki ciddiyetlerinin pekiştirilmesinde daha fazla kurumun yalnızca kripto para birimlerine yatırım yapmak yerine Web3 sektörüne dair girişimlerde de faaliyet göstermesinin etkili olduğunu ima etti.

Bankanın Dubai’de de bir ofisi bulunduğu bildirilirken Afshar birçok kurumun faaliyet alanını genişletmek için Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) yöneldiğini ifade etti. Yönetici bu durum üzerinde BAE’nin kripto yanlısı regülatif tutumunun oldukça önemli bir etkisi olduğunun altını çizdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!