Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sequoai Capital Ortağından FTX’e İddialı Destek: Yine Olsa Yine Yatırım Yapardık!

Yatırım şirketi Sequoia Capital’ın ortağı Alfred Lin, iflas eden kripto para borsası FTX’e yaptıkları yaklaşık 214 milyon dolarlık yatırımın hatalı bir tarafı olmadığını savundu.

Sequoia Capital ortağı Alfred Lin Bloomberg teknoloji zirvesinde yaptığı konuşmada, FTX’e yaptıkları yatırımı aradan geçen süreçte farklı perspektiflerden değerlendirdiğini ancak yatırım kararlarında herhangi bir hata bulamadığını söyledi.

FTX’i yeniden ilk kez değerlendirme fırsatı bulsa yine yatırım yapmaya karar vereceğini dile getiren Lin konu hakkında şu ifadelerde bulundu:

Yaptığımız işi 15 farklı yoldan değerlendirdim… Muhtemelen yine yatırım yapardık.

Bu noktada şirket ortağı, Sequoia’nın yatırım stratejisinin hesaplanmış riskler alma üzerine kurulduğunu ve yatırımların bazen başarısız olmasının doğal bir durum olduğunu belirtti. Lin, FTX’te kaybedilen milyonlarca dolarlık fona rağmen şirketin kripto sektörü konusunda hala çok heyecanlı olduğunu ekledi.

Kripto para sektörüne yaptığı kararlı yatırımlarla bilinen Sequoia Capital’ın FTX iflası sonrasında açıkladığı bilgilere göre iflas eden kripto para borsasında yaklaşık 214 milyon dolarlık yatırımı bulunuyordu.

Şirketin Global Grrowth Fund 3″ adlı fonu FTX’te ve FTX US’te toplamda 150 milyon dolarlık bir yatırıma sahipken “Capital Global Equities Fund” fonu ise yaklaşık 64 milyon dolarlık yatırım bulunduruyordu. FTX ve FTX US’e ait paylar iki fonunda sırasıyla toplam büyüklüklerinin %3 ve %1’inden azına denk geliyordu.

Şirket, FTX’in iflası sonrasında yatırımlarını “tam kayıp” olarak nitelendirmiş ancak yaşanan kaybın operasyonlarını ve likiditesini etkilemeyeceğine dikkat çekmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!