Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Başkanı Gary Gensler ile Güney Kore Yetkilisi Kripto Paralar Hakkında Görüşecek!

ABD ve Güney Koreli yetkililer kripto para yasası üzerinde iş birliği yapmak ve koordine olmak için bir araya gelecekler.

Güney Kore merkezli haber ajansı ChosunBiz’in bildirdiği üzere Güney Kore’nin mali düzenleyici kurumu gelecek ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler ile görüşecek. Görüşmelerin merkezinde, kripto paraların düzenlenmesine ilişkin detaylar yer alacak.

Görüşme Mali Denetleme Servisi (FSS) Başkanı Lee Bok-hyeon ve Gensler arasında gerçekleşecek. Güney Kore’nin kripto paralara yönelik yasasının gelecek yıl yürürlüğe girmesi beklenirken Gensler ile Koreli yetkililer bu yasanın nasıl olması gerektiği konusunda iş birliği sağlayacak.

FSS iki kurumun kripto para düzenlemeleri konusunda ortak görüşü güçlendirmek için bir araya geleceğini vurgularken toplantıda kripto para piyasasının istikrarı ve güvenliğini sağlamak için atılacak adımlar ele alınacak.

ChosunBiz’in aktardığı habere göre FSS yetkilileri yapılacak bu görüşme hakkında şu ifadeleri kullandı:

İki kurum arasındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla belirli programları ve gündemleri koordine ediyoruz.

Her ne kadar Gary Gensler kripto para yasaları konusunda ketum ve çekimser olsa da Güney Kore’nin bu sektör özelinde daha temiz bir geçmişi bulunuyor.

Asya ülkesi 2023 yılında kripto para yatırımcılarını korumak için bir dizi düzenlemeyi yürürlüğe koymuştu. Toplantının, kripto para piyasasının küresel ölçekte düzenlenmesi için önemli bir adım olacağı öngörülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!