Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Binance ile Coin İhraç Eden Deve Yönelik Soruşturmayı Bıraktı: Kritik Karar Çıktı!

SEC’nin BUSD’nin menkul kıymet olmadığını belirten soruşturmayı sonlandırması, stablecoin sektörüne beklenmedik bir zafer kazandırarak kripto endüstrisinde rahatlama yarattı.

Fortune tarafından yapılan habere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), New York merkezli stablecoin ihraççısı Paxos hakkındaki soruşturmasını sessizce sonlandırma kararı aldı. Bu kapsamda Binance ile Paxos tarafından üretilen ve geçtiğimiz yıl ihracı durdurulan BUSD’nin menkul kıymet olmadığına karar verilmiş oldu.

Paxos’a BUSD için gönderilen Wells bildirimi sonrası SEC’nin şirkete karşı bir yaptırımda bulunmayacağını düşündüğü belirtildi.

SEC’nin bu geri adımı Binance’e karşı açtığı davada kısmi bir yenilgiye uğramasından sadece günler sonra gerçekleşti.

Paxos’un strateji başkanı Walter Hessert, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bu soruşturmanın resmen sona ermesi bizim için büyük bir rahatlama. Bu başından beri beklediğimiz şeydi ve gerçekten piyasada, giderek artan büyük işletmeler arasında daha fazla kesinlik yaratmalı

New York merkezli Paxos, BUSD’yi ilk olarak Eylül 2019’da Binance ile ortaklaşa piyasaya sürmüştü. Dolar destekli stablecoin, rakipleri Tether ve USDC’yi geçememiş olsa da Binance ekosistemindeki rolü sayesinde hızla gelişen sektörde liderlerden biri haline gelmişti.

SEC, daha önce Binance ve Ripple davalarında da kısmi yenilgiler almıştı.

Paxos, New York Finansal Hizmetler Departman’nın (NYDFS) kararına göre şirketin kripto para borsası BUSD’nin üretiminin durdurulacağını 13 Şubat 2023 tarihinde bildirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!