ABD'deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkililerinden Heister Peirce, kripto para sektöründeki düzenlemeler hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Kripto para sektörüne yönelik yaptığı olumlu yorumlarla...

SEC Yetkilisi: Blockchain Düzenlemelerinin Gecikmesi, Sektörün Lehine Olabilir

sec

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkililerinden Heister Peirce, kripto para sektöründeki düzenlemeler hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Kripto para sektörüne yönelik yaptığı olumlu yorumlarla tanınan Heister Peirce, Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun kripto paralara karşı sergilediği tavır ve kripto para sektörünün genel durumuyla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

SEC’in bundan bir süre önce Winklevoss kardeşler tarafından Bitcoin tabanlı ETF (borsa yatırım fonu) oluşturabilmek için yapılmış başvuruyu reddetmesini eleştiren Peirce, kripto para sektöründeki düzenlemeler hakkında şu yorumu yapıyor:

“Blockchain projeleri gelişmeye devam ettikçe bu alandaki yasal çizgiler daha belirgin hale gelebilir. Bu çizgiler ne kadar geç çizilirse Blockchain teknolojisi de o kadar gelişebilir.”

Peirce, Blockchain gibi kısmen yeni yeni oluşan sektörleri düzenlemenin pek kolay olmadığını ve bu sürecin bir hayli uzun sürebidiğini belirtiyor. Peirce’ın açıklamalarına göre SEC’in bu süreci ağırdan alması, Blockchain teknolojisinin daha verimli bir şekilde gelişmesini sağlayabilir:

“Eğer doğru adımları atarsak bu sektörü mevcut menkul kıymet yasalarını ihlal etmeden, yatırımcıların güvenliğinden ve piyasaların adilliğinden taviz vermeden geliştirebiliriz.”

Peirce bu sürecin uzun sürebileceğini belirtse de bazen gerekenden daha uzun sürebildiğini de hatırlatıyor. Öyle ki Peirce’a göre SEC, yeri geldiği zaman bazı kripto para projelerine “temkinli” değil “çekingen” bir tavırla yaklaşıyor:

“Kripto para sektöründeki her projeyi destekleyen yatırımcıları eleştiriyoruz ama gelin görün ki biz de bazen kripto para sektöründeki her projeden kaçınıyoruz.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.