Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Yetkilisinden Binance US’e İddialı Söylem: Kayıt Dışı Menkul Kıymet Satıcısı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) avukatı William Uptegrove, Binance’in ABD iştirakı Binance US için kayıt dışı menkul kıymet satıcısı tanımını kullandı.

SEC Kıdemli Dava Avukatı William Uptegrove, Binance US ve iflas eden Voyager Digital arasında arasında devam eden 1 milyar dolarlık satın alma davasında dikkat çeken ifadelerde bulundu. Binance US’in ABD’de kayıtsız bir menkul kıymet satıcısı olduğunu dile getiren Uptegrove, Voyager’a ait VGX tokenların satışının da bir menkul kıymet niteliği taşıdığını vurguladı.

Öte yandan Uptegrove, bu açıklamalarını “bireysel görüşler” olarak tanımladı ve SEC’nin henüz konu hakkında resmi bir hamlesinin olmadığını belirtti:

Komisyon bu iki konuda da herhangi bir tespitte bulunmamıştır. Personelin inançları komisyonun görüşünü temsil etmiyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara yanıt veren Binance.US sözcüsü ise SEC’yi daha yapıcı diyalog kurmaya davet etti:

Bir SEC personelinin, Binance.us’da listelenen hangi varlığın net olarak menkul kıymet sayıldığına dair detaylı açıklamada yapmadan kurumumuzu kayıtsız bir borsa olarak nitelendirmesi üzüntü vericidir. Sektörümüzdeki diğer kişilerle birlikte, düzenleyicilerle yapıcı diyalog kurmaya ve  kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi desteklemeye kararlıyız.

Binance US’ın Voyager’ı satın alması için başlatılan mahkeme süreci devam ediyor. Şimdiye kadar Voyager alacaklılarının %97‘si, Binance US ile kurulmaya çalışılan bu anlaşmayı desteklediğini açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!