Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Dolandırıcılığa Yönelik Yeni Kampanya

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Hong Kong yerel kolluk kuvvetleriyle ortak çalışarak dolandırıcılığa karşı bir kampanya başlattı.  

Binance yakın tarihli bir blog gönderisinde, dolandırıcılara karşı başlatılan “Anti-Scam” kampanyasını duyurdu. Hong Kong yerel polisiyle koordine olarak yürütülen kampanya, kullanıcıları artan dolandırıcılık vakalarına karşı korumayı amaçlıyor. Pilot proje olarak sunulan ve gelecekte global çaplı bir harekete dönüşmesi amaçlanan bu kampanya kapsamında, para çekim işlemi yapan kullanıcılar bir uyarı mesajı ile karşılaşıyorlar.

Hong Kong polisiyle ortak çalışmaların sonucunda hazırlanan uyarı mesajında, kullanıcılara yaygın dolandırıcılıklar hakkında bilgi veren ve dolandırıcılıklardan nasıl kaçınacaklarına dair ipuçları sunan ifadeler yer alıyor. Öte yandan Binance, bu projeyi yaklaşık 1 aydır Hong Kong özelinde test ediyor ve kullanıcılardan gelen yanıtlar doğrultusunda projeyi şekillendirmeye devam ediyor.

Bir aylık süreç içerisinde kullanıcılardan alınan geri dönüşlere göre para çekme işlemine başladıkları esnada uyarıyı görenlerin %20,4‘ünün ya para çekmekten vazgeçtiğini ya da işlemin bir dolandırıcılık olup olmadığını teyit etmek için daha fazla araştırma yaptığı tespit edildi.

Hong Kong’da başlatılan bu pilot uygulamanın başarılı olduğunu düşünen Binance, önümüzdeki süreçte diğer ülkelerdeki kolluk kuvvetleriyle iş birliği sağlayarak kullanıcıların dolandırıcılıktan korunması amacıyla çalışmalarını global çapta genişletmeyi amaçlıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!