verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Galaxy Digital’den Bitcoin NFT Pazarı Öngörüsü: 2025’e Kadar 10 Milyar Dolar!

Kripto odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital, Bitcoin (BTC) blockchain’i üzerindeki NFT piyasasının 2025 yılına kadar 10 milyar dolar piyasa değerine ulaşabileceğini iddia etti.

Galaxy Digital 3 Mart tarihinde yayınladığı araştırma raporunda, Ethereum NFT piyasasının boyutuna ve son birkaç yıldaki büyüme oranına dayanarak ordinals protokolüne dayalı Bitcoin NFT piyasasının geleceğine dair öngörülerde bulundu. Şirket analizinde üç farklı senaryoyu değerlendirdi.

Galaxy Digital, Bitcoin NFT piyasasının 2025 yılına kadar 4,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğini belirtirken “boğa senaryosu” olması durumunda 10 milyar dolara kadar yükselebileceğini söyledi.

Ordinals ve NFT’ler arasında kayda değer bir farklılık olduğunu belirten Galaxy, buna rağmen NFT’lerin on-chain ekosisteminin Bitcoin’de daha önce hiç olmadığı kadar öne çıktığını ve kullanımının hızla arttığını söylemenin doğru olacağını aktardı.

Ordinals’ın henüz potansiyelinin tam olarak ortaya çıkmadığı ilerleyen zamanlarda daha geniş kullanım alanıyla birlikte piyasa değerinin katlanacağının belirtildiği raporda, yalnızca NFT alanında kullanılsa dahi Bitcoin kültürünün kapsamını önemli ölçüde genişletme potansiyeline sahip olduğuna değinildi.

Raporda, Ordinals’ın profil fotoğrafları, meme’ler ve temel hizmet alanları gibi NFT ekosisteminin ana akım kullanım alanlarına genişleyebilmesi halinde baz senaryoda 4,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri elde edebileceği belirtildi.

Şirket baz senaryodaki kullanım alanlarının yanı sıra gerçek dünya varlıkları, daha geniş sanat benimsenmesi ve hizmet alanlarındaki kullanımın yaygınlaşması halinde ise boğa senaryosunun gerçekleşeceğini ve Ordinals piyasasının 10 milyar dolara ulaşabileceğini öne sürdü.

Ayrıca kullanım alanının sınırlı kalması ve zaman içerisinde yeterli gelişim göstermemesi halinde 1,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri Galaxy Digital’in Ordinals öngörüleri arasında yer aldı.

Öte yandan NFT projesi Bored Ape Yatch Club’ın (BAYC) geliştiricisi Yuga Labs sıradaki NFT koleksiyonunun Bitcoin blokzinciri üzerinde hayata geçirileceğini duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!