Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC’in X Hesabını Kim Hackledi? Bitcoin Alternatifi Coinler Hangileri?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun X’teki resmi hesabına yapılan son saldırı, 2022 yılında milyarder Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından sosyal ağ platformunun güvenliğine ilişkin endişeleri yeniden alevlendirdi.

Bilgisayar korsanları, SEC’in Bitcoin ile ilgili yayınlaması beklenen bir bildiriye ilişkin uydurma bilgiler yayarak kripto paranın değerinde ani bir artışa ve gözlemciler arasında endişeye neden oldu. SECGov adresindeki aldatıcı gönderi, SEC’in borsa yatırım fonlarının Bitcoin bulundurmasına onay verdiğini iddia ediyordu. SEC, atılan ilk tweet’ten yaklaşık 30 dakika sonra gönderiyi kaldırdı.

Yanlış mesajın yayılmasının ardından,BTC’nin değeri başlangıçta yaklaşık yüzde 2,5’lik bir artış gösterdi, ancak daha sonra başlangıç değerinin yüzde 2,5’inden daha azına geriledi. Genel olarak, olay dolaşımdaki toplam Bitcoin değerinde 40 milyar dolarlık bir dalgalanmaya neden oldu.

9 Ocak günü SEC’in X hesabında, kullanıcıların normal bir aracı kurum aracılığıyla kripto varlığına yatırım yapmalarına olanak tanıyacak bir tür finansal ürün olan spot Bitcoin ETF’lerinin onaylandığını duyuran bir gönderi yayınlandı. Yaklaşık 20 dakika sonra SEC Başkanı Gary Gensler tekzip yayımlayarak kurumun hesabının “ele geçirildiğini” ve “yetkisiz bir tweet atıldığını” söyledi.

X de, “kimliği belirsiz bir kişinin” kontrolü ele geçirmek için SEC’in hesabıyla ilişkili bir telefon numarasını kullandığını bildirdi. X, hesabın ihlal sırasında iki faktörlü kimlik doğrulamasının etkinleştirilmediğini belirtti. Ancak bazı önde gelen isimler bu açıklamaları pek inandırıcı bulmadı.

Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas X hesabından yaptığı açıklamada, “Bilgisayar korsanlığına işaret eden bazı kanıtlar olsa da ben (şimdilik), sorunun kaynağının SEC’in içinden, yani hatalı çalışan planlanmış bir tweet’ten kaynaklandığı yönündeki ilk teorime sadık kalıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ETF tartışmaları sürerken Bitcoin alternatifi kriptolara yönelim öncekinden daha yoğun oldu. Özellikle iki kripto para projesinde satın alımlar artmaya başladı.

Bitcoin Minetrix (BTXMTX) – Yüksek APY’li Bulut Madenciliği Platformu

Bitcoin Minetrix (BTCMTX), devam eden ön satışı sırasında elde edilen fonlarda 8 milyon doları aştığı için artan bir popülerlik yaşıyor. Bu yüksek fonlama yatırımcılara Bitcoin Minetrix token satın almak için bir neden sunuyor.

Proje, olağanüstü verimliliği ve kullanıcı dostu olmaya odaklanmasıyla öne çıkan bir bulut madenciliği platformu olarak öne çıkıyor. Geleneksel Bitcoin madenciliği sıradan kullanıcılar için zorluklar içerirken BTCMTX rekabeti eşitliyor. Herkesin dünyanın en büyük kripto paranın madenciliği sürecine katılması ve BTCMTX tokeni aracılığıyla stake teşvikleri alması için bir fırsat sağlıyor. Bu strateji, madencilik işlemlerinin erişilebilirliğini artırırken güvenilirlik ve dolandırıcılık gibi yaygın endişelerin de üstesinden geliyor.

Proje, güvenlik ve açıklığa verdiği güçlü önem sayesinde de itibar kazandu. Kullanıcılar, MetaMask gibi Ethereum uyumlu cüzdanları kullanarak Bitcoin Minetrix token satın alabiliyor. Kolaylaştırılmış katılım prosedürü, token satın almayı, “satın al ve kazan” seçeneğini seçmeyi ve Bitcoin’de ödül tahakkuk ettirmeyi gerektiriyor. Token satın alıp stake edenler yüzde 80’e varan APY kazanabiliyor.

Bitcoin Minetrix yol haritası, uzun vadeli ilerleme sağlamak için stratejik ve iyi düşünülmüş bir plan sergiliyor. Satış sonrası hedefler, borsa listelerinin güvence altına alınmasını, pazarlama kampanyalarının yürütülmesini, masaüstü ve mobil uygulamaların geliştirilmesini ve personelin artırılmasını kapsıyor. Ekibin temel stake etme ve madencilik özelliklerini başlatmaya verdiği önem, bulut madenciliği işletmeleriyle devam eden görüşmelerde de görülüyor ve bu da umut verici bir büyüme potansiyeli sergiliyor.

Launchpad XYZ (LPX) – Yapay Zeka ile Alım Satım Taktikleri Sunan Proje

Rekabetçi kripto piyasasında yapay zeka (AI) destekli alım satım sistemleri, bireysel yatırımcılara AI yoluyla belirgin bir avantaj sağlama konusunda önemli bir rol oynuyor. Yapay zeka finans alanında vazgeçilmez hale geldikçe, yalnızca yatırım yöntemlerini değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda aktif olarak yatırım yapabilecek kişileri de genişletme potansiyeline sahip.

Bu önemli fırsatı değerlendiren yapay zeka destekli Launchpad XYZ adlı yeni bir kripto para alım satım platformu, piyasaya sürülmeden önce beklenti yaratıyor ve devam eden ön satış etkinliğinde büyük yatırımlar çekiyor.

Launchpad XYZ, yapay zeka tarafından yönlendirilen gelişmiş analitik kullanarak kripto alım satımı ve yatırımı için kapsamlı bir platform olarak işlev görmeyi amaçlıyor. Ürünlerinin merkezi bileşeni, tüketicilere veri odaklı trading teknikleri sunmak için özel olarak geliştirilen Launchpad Quotient (LPQ) adlı benzersiz bir yapay zeka motoru.

Platformun native tokeni LPX’in ön satışı, halka açık listelemeden önce Launchpad XYZ token satın alan hevesli kişiler sayesinde 2,4 milyon dolardan fazla yatırım aldı. Ön satış, 50 dolar başlayan farklı fiyat seviyelerinde NFT geçişleri sunuyor. Daha yüksek kademeler diğer avantajlara erişim sağlıyor.

Launchpad XYZ’nin yapay zeka odaklı metodolojisi, önemli potansiyeli nedeniyle deneyimli kripto para uzmanları tarafından büyük beğeni topluyor. Piyasa verilerini analiz etmek ve özelleştirilmiş alım satım stratejileri geliştirmek için makine öğrenimi algoritmalarından yararlanmanın yatırımcılara rekabet avantajı sağlayabileceği söyleniyor.

Sorumluluk reddi:
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Koin Bülteni, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını yapmalarını önermektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!