Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Shiba Inu ve Ripple İçin Heyecanlandıran Senaryo: Boğanın Matadoru Olacaklar!

Kripto para analisti DelCrxpto, bir sonraki boğa koşusunda Shiba Inu (SHIB) ve Ripple’ın (XRP) ulaşabileceği noktaya dair heyecanlandıran bir açıklamada bulundu.

DelCrxpto adıyla tanınan kripto para uzmanı ve girişimci Shiba Inu ve Ripple yatırımcılarının hayalini süsleyen yorumuyla dikkat çekti. Yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde geleceğe yönelik tahminde bulunan DelCrxpto, bir sonraki boğa koşusunda SHIB’in kripto para piyasasının ilk 5’ine ve XRP’nin de eski konumu olan ilk 3’e döneceğini ifade etti.

Bir sonraki boğa koşusunda SHIB’in ilk 5’e ve XRP’nin ilk 3’e döneceğini göreceğiz.

Bununla birlikte şu an boğa piyasasında olduğumuzu söyleyen kripto para fenomenlerine atıfta bulunan DelCrxpto, 40 bin doların Bitcoin’in için boğayı temsil etmediğini ima etti.

SHIB ve XRP’nin tetikleyici güçleri

DelCrxpto her ne kadar ortaya bir iddia atıp bunu detaylandırmamış olsa da SHIB ve XRP’nin yükselişinin arkasında potansiyel gerçekler bulunuyor. XRP,  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasını kazanabilirse bu durumun muhtemelen ciddi bir yükselişi tetikleyebileceği düşünülüyor. Yaklaşık üç yıldır devam eden dava adeta XRP’ye musallat olmuş ve piyasadaki hakimiyetini sarsarak ilk üçteki konumunu yitirmesine yol açmıştı.

Davadan çıkan ilk kararlar olumlu görünse de henüz net bir sonuca varılmadığı ve SEC’nin temyiz mahkemesine gidip karara itiraz etme ihtimali olduğu için yatırımcıların bekleyişi sürüyor.

Bununla birlikte SHIB’in arkasındaki itici güç ise ekip lideri Shytoshi Kusama’nın sürekli olarak öne çıkardığı Shibarium gibi değerlendiriliyor. Shibarium, katman-2 özelliğinin yanı sıra ekosistem içerisinde NFT marketi ve içerik üreticilerine sunduğu imkanlarla dikkat çekiyor.

Özellikle 2022 yılının sonu ve 2023 yılı itibariyle hız kazanan Shibarium projesinin, SHIB’in kullanım alanlarını ve benimsenmesini artırması bekleniyor. Projenin tam olarak ne zaman tüm ekosistem dahilinde hayata geçeceği bilinmese de Kusama’nın istikrarlı çalışmaları dikkatlerden kaçmıyor.

CoinGecko verilerine göre XRP yazım esnasında 37 milyar dolarlık piyasa değeriyle kripto para piyasasının 4. sırasında, SHIB ise 4 milyar dolarlık piyasa değeriyle marketin 18. sırasında yer alıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!