Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sıcak Gelişme: Paribu’da Güvenlik İhlali!

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Paribu dün birçok kullanıcının hesabında beklenmeyen hareketlilik yaşanması ve kimsenin parasını çekememesi konusunda açıklama yaptı.

Paribu’nun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada 19 Şubat Çarşamba akşamı güvenlik ihlali yaşandığının tespit edildiği, müşteri varlıklarının güvenliği için ise cüzdanların etkileşiminin durdurulduğu belirtildi. Borsanın konu hakkında yaptığı tam açıklama metni ise şu şekilde:

“19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.

Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.

Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

Paribu tam olarak ne kadar fonun çalındığı veya çalınıp çalınmadığı konusunda bir bilgi vermedi. Kullanıcılar ise endişe ile bu haberi bekliyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment