verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Silah Zoruyla Bitcoin Çaldı!

New York’ta Silah Zoruyla 1100 Dolarlık Bitcoin Çalındı

Dijital paraların hızlı bir şekilde artış gösterdiği bugünlerde ne yazık ki dünyanın gerçekleriyle yüzleşmeye başladık. Dijital para taşımanın da artık geleneksel paraları taşımak gibi tehdit oluşturduğunu gördüğümüz bu olay Bitcoin hırsızlığına kurban giden 28 yaşında Brooklynli bir vatandaş tarafından yaşandı.

Craigslist adlı mağazada başına silah doğrultulup 1100 $’lık Bitcoin talep edilen satıcı, cüzdan adresini aldığı hırsıza istediği miktarda Bitcoin’i göndermek zorunda kaldı. Mağazada herhangi bir güvenlik kamerası olmaması dolayısıyla henüz suçlunun kimliği tespit edilebilmiş değil ve araştırmalar devam etmekte.

Kripto Paralar İçin Güvenlik

Sadece bu yıl, sene başından beri %500 büyüme gösteren kripto para piyasa hacmi dolayısıyla kripto paralar bir çok kişi tarafından duyulmaya, hayatımıza entegre olmaya başladı. İnsanların ilgisinin artışıyla malesef bu şekilde kötü haberler duyuyoruz. Bu olayın ışığında herhangi bir hırsızlığı önlemenin en iyi yolu dikkati elden bırakmamak ve kişisel bilgilerinizi paylaşırken, transfer işlemleri yaparken tedbiri elden bırakmamak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment