verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Singapur, Kripto Para Regülasyonlarını Sıklaştırdı: Yasa Meclisten Geçti

Kripto para regülasyonlarının en sıkı yürütüldüğü Singapur’da yeni bir yasa meclisten geçti.

BNN Bloomberg’in yaptığı habere göre Singapur Parlamentosu, yalnızca denizaşırı ülkelerde faaliyet gösteren sanal varlık hizmet sağlayıcılarının lisans almasını gerektiren bir yasa çıkardı. Bu yasa ile birlikte kripto para borsalarına, gelen siber saldırılara karşı yatırımcılarına vermesi için 1 milyon dolar ayırması gerektiği bildirildi.

Binance, Singapur’da bir borsa işletmek için yaptığı lisans başvurusunu geri çekerek, geçtiğimiz yıldan beri yürürlüğe koymayı planladığı projeyi sona erdirdiğini duyurmuştu. Dünyanın en büyük borsalarından Huobi ise Singapur’dan tamamen çekildiğini açıklamıştı.

Singapur’un daha öncelerde kripto para borsalarına karşı “kara para aklama” ve “terörizmin finansmanı” olmasına karşı regülasyon getirmediği  ve bu yasa ile birlikte Singapur Para Otoritesine daha fazla güç sağlayarak kripto paralara karşı kuralların genişletildiği belirtiliyor.

Yasa ile birlikte Singapurlu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi DBS Bank’ın kripto alım satım hizmetlerini genişletemeyeceğini duyurdu.

NFT’ler konusunda Singapur henüz net bir karar vermiş durumda olmadığı belirtiliyor. Birkaç hafta önce Maliye Bakanı Lawrence Wong yaptığı açıklamada, NFT işlemlerinden ve ticaretinden elde edilen gelir için vergi uygulanacağını açıklamıştı.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!