Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana Her Alanda Zirveye Çıkıyor: Son Yılların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Solana (SOL) ağındaki işlem hacmi son yılların en yüksek seviyesine ulaştı.

On-chain verilerine göre ocak ayında Solana ağındaki işlem hacmi son yılların en yüksek seviyesini gördü. Solana ekosisteminin de verilere dahil edildiği verilerde, ocak ayındaki toplam hacmin 951,9 milyar dolar seviyesine çıktığı kaydedildi.

Ağ üzerindeki toplam hacim Aralık 2023’de 735,8 milyar dolar seviyesindeydi ve son 1 aylık süreçte %30’luk büyüme yaşandı. Solana merkezli bu ilgi ve hacim artışı 2022 ve 2023 yıllarını da açık ara farkla geride bıraktı. Eylül 2023’de Solana ağındaki toplam işlem hacmi  40 milyar doları görerek en düşük noktalarından birine gerilemişti.

Ağ üzerindeki işlem hacminde yaşanan bu artışın en önemli sebepleri arasında Solana tabanlı meme coinler ve airdroplar yer aldı. Ağ üzerindeki büyümeye paralel olarak SOL fiyatı da son aylarda birçok kripto para projesinden daha iyi performans sergiledi.

CoinGecko verilerine göre son 4 ay içerisinde %480 değer kazanan SOL, 21,76 dolar seviyesinden 126 dolara kadar ulaştı. SOL yazım esnasında 99,70 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!