Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana İçin Kırmızı Alarm: Dev Balinalar 160 Milyon Doların Kilidini Açıp Borsaya Taşıdı!

Fiyattaki yükselişi fırsat bilen balinalar, milyonlarca dolar değerinde Solana’yı (SOL) stake’ten çıkartarak borsalara aktarmaya başladı.

Solana son haftalarda ciddi yükselişler sergileyerek öne çıkarken balinalar bu fiyat hareketliliğine karşı tepkisiz kalamadı. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre iki farklı balina, milyonlarca dolar değerinde SOL’ü pasif getiri yöntemi olan staking’den çıkartarak borsalara transfer etti.

“7nsFL” isimli bir balina cüzdanı 15 Kasım günü harekete geçerek 31,7 milyon dolar değerinde 505.034 SOL‘ü stake’ten çıkardı. Balina bu varlıkların hepsini kripto para borsaları Binance ve Kraken’e transfer etti. Söz konusu adreste halen daha 184 milyon dolar değerinde 2,9 milyon SOL stake edilmiş olarak tutuluyor.

“H4yiPh” isimli bir başka balina adresi ise 16 Kasım günü 128 milyon dolar değerinde 2,16 milyon SOL‘ü stakeden çıkardı. Balina bu varlıkların 1,3 milyon SOL’lük kısmını kripto para borsaları Binance ve Kraken’e aktardı.

Balinaya ait cüzdanda hala 51,5 milyon dolar değerinde 863 bin SOL ve staking edilmiş halde 584 milyon dolar değerinde 9,86 milyon SOL bulunuyor.

CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde %22 yükseliş sergileyen SOL, yazım esnasında 58 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!