verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana, New York’taki Yeni Mağazasının Açılışına Hazırlanıyor

Solana ekibi geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yapılan bir açıklama ile, yakın zamanda New York şehrinde “Solana Spaces ” adlı bir mağaza açmayı planladıklarını duyurdu.

Solana vakfı ile işbirliği içerisinde hazırlanan Solana Spaces adlı mağaza, New York‘ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Kripto paralar gün geçtikçe ana akım kültürünün bir parçası haline geliyor. Kullanıcılar tarafından yaratılan bu talep, şirketleri farklı alanlarda genişlemeye itiyor. Bir çok kripto markası, gerçek dünyada projeler üretmeye ve hayranlarını farklı tüketim öğelerine dahil olmaya teşvik ediyor. Örnek olarak geçtiğimiz günlerde Ethereum (ETH) tabanlı NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club‘ın (BAYC) Los Angeles’ta “Bored Ape” temalı açtığı restoran gösterilebilir.

Haziran ayında kendi Android akıllı telefonunu üretmeyi ve piyasaya sürmeyi planladığını açıklayan Solana, şimdi de gerçek dünyada bir mağaza açma planları yapıyor. Solana vakfı tarafından yapılan ilk açıklamalar ise şu şekilde:

Mağazanın içinde Solana’nın nasıl çalıştığını, Web3’ün ne olduğunu öğreneceksiniz. Mağazayı Solana için bir “kültür merkezi” ve “elçilik” olarak tasarladığımızı belirtmek isteriz.

Solana Spaces, büyük açılışına günler kala geçtiğimiz hafta sonu 30 kişilik seçkin bir grubun mağazayı incelemesi için kapılarını açtı. Yapılan ilk açıklamalara göre mağazanın içerisinde Solana tabanlı NFT’ler sergilenecek ve Solana markalı aksesuarlar, sweatshirtlerayakkabılar satışa sunulacak. Aynı zamanda önümüzdeki sene itibariyle Solana tarafından üretilen akıllı telefonların da bu tür lokal mağazalarda satışa çıkması planlanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!