verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana Ventures, Forte ve Griffin Gaming Partners ile Birlikte Web3 Oyunlarına 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Solana’nın oyun ekosistemi yaratıcısı Solana Labs’ın stratejik yatırım kolu olan Solana Ventures, Forte ve Griffin Gaming Partners ile birlikte Web3 oyun geliştiricilerine 150 milyon dolar yatırım yapacak.

Solana ağı, işlem ücretlerinin ucuz olması ve kısa sürede çok fazla işlem gerçekleştirmesi sayesinde ağ üzerinde oyun geliştirmeyi düşük maliyetli bir şekilde mümkün kılıyor.

Solana ağında saniyede 65.000 işlem yapılabiliyor ve ortalama 0,0025 dolar işlem ücreti alınıyor. Bu konuda dünyanın en performanslı blokchain’i olduğu düşünülüyor.

Forte tarafından yapılan Twitter paylaşımında:

Video oyunu konusunda bizimle aynı tutkuyu paylaşan Griffin Gaming Partners ve Solana ile ortak olmaktan onur duyuyoruz.

dedi.

 

Solana Ventures’ın kasım ayında FTX ve Lightspeed ile birlikte ortaklaşa yürütülen 100 milyonluk fondan sonra, oyun ekosistemine yaptığı en büyük ikinci yatırım olduğu söyleniyor.

Bir basın açıklamasında yatırım şirketi Griffin Gaming, son iki yılda oyun ve Web3 şirketlerine 400 milyon dolardan fazla yatırım yaptığı söyledi. Griffin, dünyanın önde gelen oyunları ve teknoloji şirketleri tarafından desteklenmektedir.