Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Son Dakika: Bitcoin ABD’li Yetkilinin Doğrulaması ile Sert Düşüş Yaşıyor!

Bitcoin (BTC), İran ve İsrail arasındaki jeopolitik gerilimin yeniden artması ile birlikte sert düşüşe geçti.

ABD’li bir yetkili tarafından ABC News‘e yapılan doğrulamaya göre İsrail füzelerinin İran’da bir bölgeyi vurduğu doğrulandı. ABD’li yetkilinin yaptığı doğrulamada Irak ve Suriye bölgelerinin vurulup vurulmadığı doğrulanamazken İran ve İsrail arasında geçtiğimiz hafta cumartesi yaşananların ardından gerilimin yeniden alevlenmesi kripto para piyasasını yine olumsuz etkiledi.

Bitcoin, gelişme ile birlikte dün gün içerisinde yükseliş yaşadığı 64 bin dolar seviyesinden hızlı bir şekilde kaybederek 61 bin doların altına geriledi. Bitcoin, son 2 saat içerisinde %4‘ün üzerinde bir değer kaybı ile 63.500 dolardan 60.862 dolara kadar düştü. Altcoinler için büyük önem taşıyan Ethereum (ETH) ise aynı süreçte 3.000 dolar seviyesini kaybederek %5 düşüş ile birlikte 2.941 doları gördü.

Öte yandan yaşanan düşüşler kripto para piyasasında temkinli davranan yatırımcıları şu an için büyük oranda olumsuz etkilememiş gözüküyor. Coinglass verilerine göre son 1 saat içerisinde yaşanan tasfiye miktarı 47 milyon dolar ile sınırlı kaldı.

CoinGecko verilerine göre haberin kaleme alındığı sıralarda Bitcoin, 61.154 dolar, Ethereum ise 2.946 dolar civarından işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!