Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Suudilerin Yüz Milyarlarca Dolarlık Projesi, Altcoin Şirketine Yatırım Teklif Etti

Suudi Arabistan’ın mega projesi NEOM, kripto para ve Web3 yatırım şirketi Animoca Brands’e 50 milyon dolarlık yatırım teklifinde bulundu.

Suudi Arabistan’daki NEOM projesinin yatırım kolu, Web3 alanındaki en aktif yatırım şirketlerinden Animoca Brands’e paya dönüştürülebilir borç yoluyla yatırım teklifi sundu.

Yatırımın 25 milyon dolarlık kısmı bu şekilde değerlendirilirken, kalan 25 milyon dolarlık kısım ikincil piyasa üzerinden gerçekleşecek.

İki taraf arasındaki ortaklıkta Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonuna uygun şekilde, NEOM bölgesindeki Web3 altyapısının geliştirilmesi hedefleniyor.

NEOM Yatırım Fonu CEO’su Majid Mufti, “Web3 teknolojisinin ve altyapısının gelişimi, NEOM’un mimarisinin önemli temellerinden biri olmakla kalmıyor, aynı zamanda global endüstrilerde devrim yaratma potansiyeli de taşıyor.” dedi.

Animoca Brands, yerel Web3 ekosisteminin büyümesine katkıda bulunmak için NEOM’un içinde bir merkez kurmayı planlıyor. Şirketin yöneticisi Yat Siu, “NEOM, blockchain teknolojisinin gücünden tamamiyle faydalanan ilk bölge olabilir.” dedi.

Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonunun parçası olan 500 milyar dolarlık NEOM projesini hayata geçirmek için çalışmalar başlamış durumda.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!