Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tayland’ın Finansal Regülatörü Ülkenin İlk ICO Portalını Onayladı!

12 Mart tarihinde Bangkok Post tarafından yayınlanan bir habere göre, Tayland’ın finansal regülatörü olan Tayland Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu ülkenin ilk, ilk dijital para arzı portalını onayladı.

Habere göre SEC’in yönetim kurulu ülkede ICO’ların denetlenebilmesi, gözlemlerin yapılabilmesi ve akıllı kontratların kaynak kodlarının onaylanabilmesi ve müşterini tanı prosedürlerinin yapılabilmesi için gerekli ICO portalını sonunda harekete geçirdi. ICO portalının işletmecisi ise şuan için yabancı bir kurum olarak bilinmekte.

SEC’in Fintech departmanı yöneticisi Archari Suppiroj konu hakkında Bangkok Post’a verdiği demeçte Tayland’ın ilk onaylı ICO portalının şuan hükümet kurumlarından onay bekleme aşamasına geldiğini ve onay çıkar çıkmaz resmen hayata geçeceğini vurguladı.

Archari’nin yaptığı açıklamalara göre ICO piyasası yavaş yavaş olgunlaşmaya başladı ve ülke için önemli bir ekonomik kaynak haline geldi. Archari açıklamalarının devamında SEC’in şirketlerin menkul kıymetleri tokenleştirebilmesini sağlayan bir dizi kriter ve kural yayınlayacağını da ifade etti.

Tayland SEC’i ilk olarak geçtiğimiz Kasım ayında ICO portalını tanıtmış ve her bir ICO arzının bu kurumun onayına bağlı olacağını belirtmişti. SEC geçtiğimiz Aralık ayında ICO’ların önünde engel olan kuralları esnetmeyi düşündüğünü ve ülkeye özgür bir ICO alt yapısı getirmeyi istediğini vurgulamıştı.

ICO sektörü 2018 yılının başlarından itibaren yavaş yavaş gerilemeye başladı ancak geçtiğimiz ayın başlarında Binance tarafından tekrardan alevlendirilmeye çalışılmakta. Binance kripto para borsası Binance Launchpad isimli platformu ile bir dizi ICO yapmaya başladı ve platformda listelenen her bir ICO ciddi bir yükseliş yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment