Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tesla (TSLA) Bitcoin’in 2017’deki Halini Anımsatıyor

Tesla (TSLA) hisseleri geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde pek çok yatırımcıyı şaşkına çevirdi. Son üç ay içerisinde üç buçuk kat değer kazanan bu hisseler birçok yatırımcının yüzünü güldürdü.

Kazandırdıkça Kazandırıyor

Elektrikli otomobil dünyasının en büyük isimlerinden olan ve Elon Musk liderliğinde ilerleyen Tesla, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Tesla’nın ne kadar hızlı büyüdüğünü aslında şirket hisselerinin geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde çizdiği grafiğe bakarak görebiliyoruz. TSLA hisse fiyatı Ekim 2019’un sonlarında 250 dolar seviyesindeyken an itibarıyla 900 doların üstüne çıkmış durumda.

Kaynak: Yahoo Finance

Bitcoin ile Kıyaslama

TSLA yalnızca geçtiğimiz günden bu yana yüzde 17 civarında değer kazandı. Tüm bu verilere baktığımızda fiyatın ne kadar hızlı bir şekilde yükseldiğini görebiliyoruz. Ancak ortada bir sorun var gibi görünüyor.

Bu sorun tahmin edilebileceği üzere TSLA hisselerinin 14 günlük göreceli güç endeksinden (RSI) kaynaklanıyor. Güncel verilere göre TSLA’nın RSI seviyesi 90’ın üstüne çıktı. Bu da hisselerde ciddi bir aşırı alım olduğu anlamına gelebilir.

Kaynak: StockTA

Yahoo tarafından aktarılan verilere göre Bitcoin, Aralık 2017’de 20 bin dolara doğru ilerlerken de RSI seviyesi bu düzeydeydi. Dolayısıyla TSLA’nın şu anki durumunun Bitcoin’in 2017’nin sonundaki halini epey anımsattığı söylenebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment