Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tether CTO’sundan Gelecek Yorumu: Yapay Zekanın Tercihi Bitcoin Olur!

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı Tether (USDT) CTO’su Paolo Ardoino, düşünebilen bir yapay zekanın kripto para tercihini Bitcoin’den (BTC) yana kullanacağını ifade etti.

Paolo Ardoino yakın zamanda İsviçre’de düzenlenen bir etkinlikte verdiği röportajda, gelecekte bir dijital para benimsenmesi durumunda düşünebilen yapay zekanın (AGI) kripto para birimleri arasındaki tercihini Bitcoin’den yana kullanacağını öne sürdü. Ardoino, AGI’ların merkeziyetsiz yapıları her zaman belirli bir yönetim altında olanlara tercih edeceğini vurguladı.

CTO’nun ifadelerine göre AGI, gelecekte bir kripto para birimi benimserse merkeziyetsiz doğası nedeniyle Bitcoin en iyi seçenek olacaktır.

Bir makine her zaman tamamen merkeziyetsiz olan ve kimsenin kontrol edemediği bir şey seçecektir. Makinelerin çalışması için elektriğe para ödemesi gerekiyorsa her zaman insanların kontrol edemediği bir şey kullanacaklar ve bu benim görüşüme göre Bitcoin olacak.

Ardoino ayrıca kendi şirketlerinin piyasaya hakimiyet kurmuş stablecoin’i Tether’in (USDT) merkezi yapısında dolayı ise AGI için bir seçenek olmayacağını dile getirdi.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %13,5 değer kazanan Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,5 değer kaybederek yazım itibariyle 30.273 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!