Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tether TRON Üzerinde 1 Milyar USDT Bastı: CTO’dan Açıklama!

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı Tether, TRON (TRX) ağı üzerinde 1 milyar adet USDT bastı.

Whale Alert 12 Temmuz tarihinde yayınladığı gönderide, Tether tarafından TSİ 12 Haziran 10.24 itibariyle TRON ağında 1 milyar USDT basıldığını duyurdu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ilgili gönderinin altına yaptığı açıklamada, söz konusu işlemin bir envanter ikmalini temsil ettiğini yani yetkilendirilmiş ancak ihraç edilmemiş olduğunu belirtti. CTO, yapılan ikmalin ilerleyen süreçlerdeki ihraç talepleri ve blockchain takasları için envanter olarak kullanılacağını vurguladı.

Tether, 12 Haziran tarihinde de yine bir envanter ikmal planı dahilinde Ethereum (ETH) ağında 1 milyar USDT basmıştı. CTO ilgili tarihte basına yaptığı açıklamada, şirketin periyodik olarak kullanıcılarının farklı blockchainlerdeki USDT likiditelerini dengelemelerine yardımcı olmak için bu tip eylemler yürüttüğünü belirtmişti.

Coingecko verilerine göre piyasa değerinde son 90 gün içerisinde 3 milyar dolara yakın artış yaşanan USDT, yazım itibariyle 83,3 milyar dolar ile en yüksek piyasa değerine sahip stablecoin statüsünü korumaya devam ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!