Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tether’den Çinli Bitcoin Madencisine Dev Yatırım!

Stablecoin ihraççısı Tether, Çinli ünlü milyarder Jihan Wu’nun sahibi olduğu madencilik firması Bitdeer’a yatırım yaptı.

Tether, Bitdeer’ın (BTDR) 150 milyon dolara kadar hissesini satın almayı kabul etti. Bitcoin madencilik şirketi Bitdeer tarafından 31 Mayıs Cuma günü yapılan duyuruya göre 18.587.360 adet A Sınıfı adi hisse senedinin tahsisli satışı için bir abonelik sözleşmesi imzalayarak 100 milyon dolar gelir elde edildi.

Tether ilk hamle olarak 100 milyon dolarlık hisse alırken önümüzdeki süreçte 50 milyon dolarlık daha hisse almak için hak sahibi oldu.

Konu hakkında açıklamada bulunan Tether CEO’su Paolo Ardoino, Bitdeer için övgü dolu sözlerde bulunurken şirketin geleceğine inandıklarını vurguladı:

Tether, Bitdeer ile çalışmaktan memnuniyet duymaktadır. Bitdeer’ı Bitcoin madencilik endüstrisinde en güçlü dikey entegre operatörlerden biri olarak görüyoruz. Bitdeer’ın kanıtlanmış başarı geçmişi ve dünya çapındaki yönetim ekibi, Tether’ın uzun vadeli stratejik vizyonuyla mükemmel bir uyum içindedir. İleriye dönük olarak Bitdeer ile çeşitli önemli altyapı alanlarında yakın işbirliği yapmayı umuyoruz

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!