Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Boğası Ne Kadar Daha Sürecek: Bitişi İçin Bu Tarihe Dikkat!

Son veriler Bitcoin’de ne kadar yükseliş potansiyeli kaldığını gözler önüne serdi.

On-chain veri ve analiz hesabı CryptoQuant’ın bir yazarı yaptığı analizde, Bitcoin’in potansiyel olarak ne kadarlık bir boğa döngüsünün kaldığını yorumladı.

Kardaki arz göstergesinin, karda olan dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzdesini temsil ettiğini söyleyen analist, fiyatın bir önceki döngünün tüm zamanlarının en yüksek seviyesini aştığında çoğu yatırımcının kar göreceği için göstergenin %100’e yaklaşacağını belirtti.

Genellikle boğa piyasasında göstergenin yaklaşık 6 ila 12 ay boyunca %90-%100 seviyelerinde kaldığını kaydeden analist, net bir kıyas için başka veriler kullandığını söyledi.

Bitcoin’in 4 yılda bir halving’inden dolayı döngü periyodunu 1.500 gün aldığını ve bu nedenle boğa piyasasının tespit edilebildiğini vurguladı.

Resim

Farklı renklerle ayrıştırdığı rallilerin 2015-2018 yılları arasında 580 gün, 2019-2022 yılları arasında 280 gün sürdüğü belirtildi. Mevcut durumda 180 gündür belirlenen gösterge üzerinde bulunan Bitcoin’in ne kadar yolu olduğu henüz bilinmiyor.

Ancak analiste göre her iki döngüden yola çıkarak yaklaşık 300 ila 600 gün arasında boğa piyasasının sürdüğü bu nedenle yukarı yönlü ivmenin en az 3 ay daha süreceği kaydedildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!