verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Thodex Kurucusu İle İlgili Flaş Karar!

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer bugün mahkemeye çıkarıldı. Arnavutluk, Özer’in Türkiye’ye iadesine karar verdi.

Thodex üzerinden Türkiye’de 2021 yılında milyar dolarlık vurgun yaptığı söylenen ve 2021 yılı Nisan ayından beri İnterpol tarafından kırmızı bülten ile aranan Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos tarihinde Arnavutluk’ta yakalanmıştı.

Arnavutluk tarafından yapılan açıklamaya göre Özer’in Türkiye’ye iade süreci ile ilgili duruşması önce 21 Ekim‘e ardından 17 Kasım’a ertelendi. Bugün gerçekleşen duruşmada Özer’in Türkiye’ye iadesine karar verildi.

Firari kurucunun da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 21 sanık hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” ve “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından 12 bin 164‘er yıldan 40 bin 562‘şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!