verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tim Draper: Bitcoin Paranızı Koyabileceğiniz En Güvenli Liman

Amerika’nın en önemli yatırım simalarından biri olan ve Draper Fisher Jurvetson adı ile de bilinen bir yatırım şirketinin de sahibi olan Tim Draper, Bitcoin hakkında bir kez daha çok çok olumlu açıklamalar yaptı. CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin hakkında konuşan Draper, Bitcoin’in şu anda yatırım yapılacak en güzel şey olduğunu iddia etti.

İtibari Paradan Çok Daha İyi

Bitcoin hakkında her zaman yaptığı olumlu yorumlarla bilinen Draper, bunlara bir yenisini de bu hafta eklerken; yine Bitcoin’i övme fırsatını boş geçmedi.

CNBC’de katıldığı programda Bitcoin paranızı koyabileceğiniz en güzel araçtır, ifadesini kullanan Draper, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Şu anda gerçekten de büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bitcoin gibi çok daha iyi bir para biriminin ayak seslerini duyma şansına sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Tamamen dünya çapında olan bir para biriminden bahsediyoruz. Merkezi olmayan, güvenli, daha efektif ve daha kullanılabilir olması da cabası. Bankalarla işi yok. İnsanlara Filipinler’den Meksika’ya para gönderimi yapılmasını hiçbir şart koşul koşmaksızın sağlayan bir para bu Bitcoin. O yüzden itibari paralardan kat kat daha değerli olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin Hacklenemez

Draper’ın, Bitcoin hakkındaki yorumlarına tabii ki dünya üzerindeki herkes katılmıyor. Bitcoin ile ilgili şüpheleri bulunan veya Bitcoin’e en başından beri şüpheci yaklaşanlar da mevcut. Bazı insanlar halen devlet destekli itibari paraların büyük bir önemi olduğun belirtip, geleneksel bankacılık sektörünün devamı için her şeyi yapmaya devam etse de, Draper bu insanlara katılmadığını belirtti. Draper, şöyle konuştu:

”Şu anda sizin savunduğunuz o tüm bankalar saldırı üstüne saldırıya uğruyor. Hackerler bankalarınızdaki açıkları bulup sizin itibari paranızı çalmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bankacılar da bunu engellemek için var güçler ile çalışıyorlar ancak görünen o ki, bu saldırıları engellemeye bir türlü muvaffak olamıyorlar. Ancak Bitcoin’de durum hiç de öyle değil. Kimse Bitcoin’i hackleyemez, asla! Bu, paranızı koyabileceğiniz en güvenli limandır. Bir değer birimi olarak daha da gelişeceğini düşünüyorum.”

İtibari paralar kullanan ülke ekonomilerinin inanılmaz çöküşüne de değinen Draper, bu durum ile ilgili de analizlerini yaptı. Draper, son olarak iki Güney Amerika ülkesi Arjantin ve Venezuela’da yaşananlara dikkat çekerken, şu ifadeleri kullandı:

”Arjantin, Venezuela veya Nijerya’da yaşayan biri olsaydınız, paranızın her yıl neredeyse yüzde 30 değer kaybettiğini görecektiniz. Bu ülkeler gerçekten çok çok zor durumdalar. İnsanlar yatırımlarının ve kazandıklarının eridiğine şahit olmak zorunda kalıyorlar. Eğer paranızı Bitcoin’de bıraksanız daha iyi olacaktır.”

Politik Tartışmaların Dışında Kalıyor

Bitcoin’in politik olarak gelişmelerden de etkilenmediğini belirten Draper, Bitcoin’in dünyanın geleceği olacağını belirterek şunları söyledi:

”Bitcoin’in zirveye çıkması için çeşitli yüzlerce sebep var. Bu, eğer gerçekleşirse, büyük bir devrim olacak. Gerçekten ben bunun gerçekleşeceği anı beklerken sabırsızlanıyorum. Özellikle de politik gelişmeler, ülkeler arası diyaloglardan etkilenmeyen bir para birimine sahip olmak isterdik ve bu yönde de gelişmeler olduğunu görmek bir hayli sevindirici. İnsanların işlerini politik gelişmeleri dert etmeden yürütebilmeleri, büyük bir gelişme olacaktır.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment