verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tron Ana Ağı Başarıyla Başlatıldı!

Tron ana ağı bugün geçtiğimiz saatlerde kurucu Justin Sun tarafından başlatıldı. Justin Sun, internet üzerinden canlı bir şekilde tüm dünyaya yapmış oldukları etkinliği yayınladı. Tron’un resmi mağazasında, Çin’deki destekleyicileri için 9.9 yenden nakliye dahil olmak üzere tüm malları sağlayacak özel bir aktivite başlattılar.

Justin Sun’ın ana ağın başlatıldığına dair kurduğu cümle şu şekilde:

” Dostum Tronix nihayet geldi. 31 Mayıs itibari ile Tron Ana Ağı başladı. “

Internet üzerinden yaptığı canlı yayın sırasında ise şu sözleri söyledi:

” Bugün tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki Tron’un ana ağı Odyssey 2.0’ın geliştirilmesi tamamlandı ve tüm materyaller eksiksiz olacak bir şekilde GitHub’a gönderildi. “

Bugünden itibaren Tron topluluğu, resmi ana ağı olan Odyssey 2.0‘ı Tronun kendi GitHub sayfasından indirebilecek. Bu gelişme Tron Vakfı için henüz yeni gelişim aşamasında olan bir dönüm noktası.

Justin Sun gösterdikleri çabadan bahsederken şu sözleri kullandı:

” Bugün şu anda olduğumuz yere ulaşmak bizim için hiç kolay olmadı. Topluluğumuzda yer alan geliştiricilerimiz, haftada 6 gün boyunca her gün 12 saat çalışarak hedefimize ulaşmamızı sağladılar. “

Söylenilenlere göre bütün bir süreç sadece 6 ay gibi bir süre içerisinde tamamlanarak Ethereum’un önüne geçilmesi istenilerek yapıldı.

Tron Odyssey 2.0, 2153 işlem, 547 bölüm, 15 yazılım sürümü ve 102 yeni özellik ile birlikte geliyor. 384 ünite testi ve 461 özellik testinden sonra başarılı bir şekilde güvenlik sağlandı. Böylece Odyssey 2.0 her parçası ile hazır bir şekilde çevirimiçi olarak kullanılabilir. Tron bu gelişmeler ile birlikte ikinci çeyrekte dünya üzerindeki diğer blok zinciri projeleri arasındaki taca sahip olmuş oldu.

Ethereum ile karşılaştırıldığında Tron Odyssey 2.0’ın saniye başına gerçekleştirdiği işlem sayısı (TPS-Transactions Per Second) çok daha yüksek bir durumda. Bu durum sahip olduğu protokolün yönetiminin demokratik ve merkezsizleştirilmesini sağlıyor. Saniye başına daha yüksek işlem sayısına sahip olmaya çalışmak yıllardır tüm blok zinciri endüstrisinde sorun yaratan performans sorunları olarak ele alınmıştı. Bu sorun blok zinciri teknolojisinin gücünü bozan bir durum gibi görünüyor olsa da büyük ölçekli uygulamalar için sağlam bir temel oluşturuyor.

Kurucu Justin Sun yaptıkları iş ile ilgili ise şunları söyledi:

” Şu an bu lansman Tron için küçük bir adım, fakat blok zinciri teknolojisi ve endüstrisi için büyük bir adım. “

25 Haziran tarihi eski Tron tokenlerinin göçünün ardından artık Tron’un Bağımsızlık Günü olarak kutlanacak. Tron şu anda 1.08 milyon TRX sahibi ile birlikte Ethereum’da bir numaralı token. Tron’un ardından ise 360K ile EOS geliyor.

Justin Sun yaptığı açıklamalara şu sözlerle devam etti:

” 28 Ağustos 2017’de Ethereum ağı üzerinden ERC-20 isimli tokenimizi akıllı sözleşmeler ile oluşturmuştuk. Bunun üzerinden 276 gün geçti. O günlerden itibaren topluluğumuzu oluşturmaya başlamıştık. Günümüzde ise dünya çapındaki piyasada ortaklıklar ve sponsorluklar sahibiyiz. “

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment