Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tron Kurucusu Justin Sun Binance’ye Üç Altcoin Gönderdi: Satacak Mı?

Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun, bugün öğlen saatlerinde yaptığı altcoin işlemleriyle dikkat çekti.

Blockchain analiz firması Arkham’ın kayıtlarına göre Justin Sun, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ye Tron (TRX) dahil olmak üzere üç altcoin gönderdi.

20 milyon dolardan fazla altcoin

Arkham verilerine göre Justin Sun, Binance borsasına 173,8 milyon TRX (21,37 milyon dolar), 120,1 milyar BitTorrent (BTT) ve 20,29 milyar WinkLink (WIN) yatırdı.

Bu üç altcoin de Justin Sun’ın sahibi olduğu kuruluşlar tarafından geliştirildi. Sun, BitTorrent’i 2018’de satın almıştı.

Arkham’a göre Justin Sun, cüzdanında hala 1,97 milyar TRX, 100,9 trilyon BTT ve 35,3 milyar WIN tutuyor. Justin Sun’ın cüzdanında toplamda 1 milyar dolardan fazla değerde altcoin bulunuyor.

Justin Sun’ın yasal mücadeleleri sürüyor

TRON DAO tarafından yapılan açıklamaya göre Justin Sun, Çin’deki Congqing Business Media Group’a karşı açtığı hakaret davasını kazandı. Sun, X hesabından yaptığı paylaşımda, karşı tarafın kendisinden özür dilediğini ve iki yıl aradan sonra da olsa davasını kazandığını söyledi.

Bir yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Mart 2023’te wash trading yaptığı gerekçesiyle Justin Sun aleyhinde dava açmıştı. Sun, SEC’nin “global bir regülatör” olmadığını öne sürerek davanın düşürülmesini talep etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!