TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Blockchain Fest '18'de önemli açıklamalar yaptı. Kiraz, son dönemde Blockchain ile ilgili olarak hükümet kanatları ile görüşmeler yaptıklarını...

TÜBİTAK Yöneticisi: Kurum Olarak Blockchain Noktasında Hükümet ile Görüşüyoruz

tubitak blockchain araştırma laboratuvar

TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Blockchain Fest ’18’de önemli açıklamalar yaptı. Kiraz, son dönemde Blockchain ile ilgili olarak hükümet kanatları ile görüşmeler yaptıklarını belirtirken, teknolojiden en akılcı ve maksimum düzeyde faydalanmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

Özellikle son dönemde hükümet yetkililerinin Blockchain ve ICO’lar noktasında yaptıkları olumlu açıklamalar da dikkatleri çekerken; Kiraz hükümetlerin Blockchain’e ısındığını ifade etti ve şöyle konuştu:

”Birkaç yıldır hükümetin ilgili kurumları ile araştırmalar yapıyoruz. Bu bir teknoloji, bundan kaçmak mümkündeğil. Tabii ki teknolojinin barındırdığı potansiyel tehditler var ancak bunlar teknolojinin kendisi ile ilgili değil. Tüm her şeyi anlamak için hükümetlere de yardım etmeliyiz ve onların her şeyin farkında olmasını sağlamalıyız. Artık son dönemde hükümetlerin de bu noktada etkili işler yaptığını görüyoruz. Bazı özel şirketlerle de çalışıyoruz. İşler şimdilik yolunda görünüyor.

Kiraz, ayrıca hükümetin ilgili kanatları ile yaptıkları çalışmalar sonrasında Türkiye’nin Blockchain konusunda önemli adımlat atabileceğini belirtmişti. Hatırlanacağı üzere, son dönemde orta vadeli ekonomi programında ICO’lar ile ilgili ifadeler yer almış ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Blockchain ile ilgili önemli araştırmalar yapacaklarını belirtmişti.

Yine Milli Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, Blockchain teknolojisinden sonuna dek faydalanmak istediklerini, yakın dönemde yaptığı bir açıklamada net bir şekilde ifade etmiş ve Türk kripto para ve Blockchain takipçilerini heyecanlandırmıştı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.