verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Twitter Kripto Para Entegrasyonunu Araştıracak Özel Bir Ekip Kurdu

Twitter; kripto, blockchain ve diğer merkeziyetsiz teknolojilere yönelik çalışmalar yapması için özel bir ekip oluşturdu.

Ekip, Bitcoin gibi kripto paraların platformda nasıl kullanılabileceğine, içerik üreticileri için ne gibi yeni gelir kaynakları oluşturulabileceğine ve sosyal medyanın nasıl daha merkeziyetsiz kılınabileceğine dair araştırmalar yapacak.

Ekip lideri Tess Rinearson; sanal ortamdaki kimlik, topluluk ve sahiplik olgularının “sınırlarını zorlayacaklarını” ve bu alanlarda atılabilecek yeni adımları keşfetmek için “kripto topluluğu” ile birlikte çalışacaklarını açıkladı.

Rinearson ve ekibi, merkeziyetsiz sosyal medyanın geleceğini şekillendirmek” için Twitter tarafından sosyal ağları merkeziyetsizleştirme amacıyla kurulmuş BlueSky adlı girişim ile iş birliği yapacak.

Kurum içerisinde kripto para odaklı bir ekip kuran Twitter, eylül ayının sonunda içerik üreticilerine Lightning Network üzerinden bitcoin ile bahşiş gönderilmesine imkan tanımaya başladı. Yine eylül ayının sonunda, Twitter profillerinde sergilenen NFT’lerin nasıl doğrulanacağıyla ilgili test çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.


Görsel: Joshua Hoehne, Unsplash, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!