Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ukrayna Kripto Para Madenciliğini Regüle Etmeyecek

Ukrayna Hükümeti kripto para madenciliğiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Hükümet bu açıklamasında kripto para madenciliğini yasal olarak düzenlemenin gerekli olmadığını belirtti.

Regülasyona Gerek Yok

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre hükümetin şu an için kripto para madenciliğini düzenlemek gibi bir planı yok.

Bakanlık geçtiğimiz günlerde yayınladığı açıklamada kripto para madenciliğini yasal olarak düzenlemenin gerekli olmadığını belirtti. Dijital Dönüşüm Bakanlığı ayrıca merkeziyetsiz teknolojilerle ilgili daha genel açıklamalar da yaptı.

Bakanlık, Ukrayna’nın merkeziyetsiz teknolojilerle ilgili araştırma yapmaya ve bu teknolojileri geliştirmeye devam edeceğini vurguladı. Bakanlık tarafından paylaşılan bilgilere göre hükümet bu teknolojilerin finans piyasalarını nasıl etkileyeceğini de inceleyecek.

Ukrayna’daki dijital para sektörüne de değinen Dijital Dönüşüm Bakanlığı, bu alanda dünya standartlarına uymaya çalıştıklarını ve dijital varlıkları incelemeye devam edeceklerini açıkladı.

Ukrayna’nın dijital para ve blockchain konusunda tam olarak ne gibi bir adım atacağı henüz belli değil. Ancak görünüşe göre hükümet şu an için kripto para madenciliğini herhangi bir devlet organına bağlamayı planlamıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment