Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uniswap Kullanıcısı Kripto Botuna Avlandı: 12 Saniyede 700 Bin Dolarlık Kayıp!

Bir Uniswap (UNI) kullanıcısı yaptığı yanlış işlem yüzünden MEV (Maximal extractable value) Botuna 700 bin dolar kaptırdı.

Kısa süre önce Uniswap V3 üzerinde likidite havuzu oluşturmaya çalışan bir kullanıcı yanlış değerler girince saniyeler içinde 700 bin dolarından oldu. On-chain analiz firması Arkham Intelligence’a göre işlemin hayatlı yapıldığını fark eden botlar adeta kendi aralarında yarışarak kullanıcıya ait Curve Finance (CRV) varlıklarını WBTC‘ye dönüştürdü.

En erken davranan bot toplamda 1,56 milyon dolar değerinde WBTC’yi likidite havuzuna ekleyerek karşılığında 1,56 milyon CRV aldı. Fakat bu MRV Botlarından bir tanesi işlemi diğerlerinden önce gerçekleştirmek için validatörlere (doğrulayıcılar) 527.000 dolar ödeyerek sadece 260 dolar kar edebildi.

MEV botları geçtiğimiz süreçte de hatalı işlem yapan kullanıcıları mağdur etmişti. Bununla birlikte sadece hatalı işlemlere odaklanmayan ve beklenmedik arbitrajlara da imza atan bu botlar, daha önce Ethereum Vakfı’nın da başına bela olmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!