Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uniswap’ten Yeni Gizlilik Politikası: Kullanıcı Verilerini Kayıt Altına Alacak!

En büyük merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) Uniswap, yeni yayınladığı gizlilik politikasında kullanıcılara ait birtakım verileri kayıt altına alacağını açıkladı.

Uniswap’a dair yeni gizlilik politikasının detaylarını açıklayan geliştirici ekip Uniswap Labs, artık kullanıcılara ait “sınırlı” on-chain verileri toplayacaklarını duyurdu. Bu verilerin kullanıcı gizliliğine zarar vermeyecek materyallerden oluştuğunu öne süren ekip cihaz türü, tarayıcı sürümü ve herkese açık on-chain verileri toplayacaklarını vurguladı:

Kullanıcı deneyimini iyileştiren veri odaklı kararlar almak istiyoruz. Bu, herkese açık on-chain verileri, cihaz türü, tarayıcı sürümü gibi sınırlı verilerden oluşuyor.

Uniswap Labs tarafından yapılan açıklamada ad, soyad, açık adres, doğum tarihi, e-posta adresi veya IP adresi gibi kişisel verilerin toplanmadığı özellikle belirtildi.

Öte yandan Uniswap, topladığı bu bilgilerle kullanıcıların hangi tokenları borsada içe aktardığını hatırlamak ve tercihlerini öğrenmek için kullanılabilecek.

Borsalar tarafından sunulan ürün ve hizmetleri daha iyi bir noktaya taşımak için toplanacağı açıklanan bu veriler aynı zamanda mali suçların veya yasadışı faaliyetlerin önüne geçmek için de kullanılabilecek. Bununla birlikte şirketin açıklamasına göre bu veriler hiçbir zaman üçüncü taraflarla paylaşılmayacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!