verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü CNBC Analisti Brian Kelly, Bitcoin’de Düşüş Bekliyor ve Açığa Satış Emri Verdi

Bitcoin’in Mike Novogratz gibi boğalarından birisi olarak tanınan CNBC‘nin ünlü analisti Brian Kelly, Bitcoin konusunda bu sefer pek iyimser değil gibi gözüküyor. Zerohedge.com tarafından yayınlanan bir podcast ile duyurulan haberde, ünlü boğanın bu sefer piyasanın düşüşe geçeceğine inanıp, açığa satış emri (short position) verdiği vurgulandı.

Bitcoin ve bütün kripto para birimleri geçtiğimiz günlerde özellikle geçtiğimiz hafta inanılmaz sert düşüşe devam etse de, dün akşam saatlerinden beri bu düşüş yerini hafif yükselişe bıraktı ve Bitcoin 3.500 doların üzerine kendisini atmayı başardı. Basın saatine göre ise Bitcoin 3.534 dolardan alıcı bulmakta.

Bitcoin Kriz Durumuna Mı Girdi?

”Quoth the Raven” isimli podcast yayınında belirtilenlere göre, ünlü analist Brian Kelly Bitcoin’de açığa satışa emrine geçiş yapmış ve uzun bir süredir bu pozisyondaymış. Kelly yakın tarihlerde yaptığı bir açıklamada da, daha önce kendisinden hiç duyulmayan bir ifade kullanmış ve ”net olarak short” pozisyonunda olduğunu aktarmıştı.

İlginç olan şu ki, Kelly yaklaşık bir kaç ay önce BTC’den ve kripto para birimlerinden o kadar emin olduğunu ve bunlara çok fazla güvendiğini, bu sebeple bütün varlığının %90’ını kripto paralara yatırdığını ifade etmişti. Kelly 2018 yılının başlarında Bitcoin düşüşe geçtiğinde de ”şu an tam olarak alım fırsatı” diyerek aslında kafalarda soru işareti yarattı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment