verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Fenomenden İki İhtimalli Şaşırtıcı Bitcoin Tahmini

Ünlü kripto para fenomeni ve yatırımcı Lark Davis, Bitcoin’in (BTC) ya sıfırlanacağını ya da bu işin sonunda bir milyon dolar bandına ulaşacağını iddia etti.

Kripto para endüstrisinin tanınan ismi Lark Davis 12 Nisan tarihli bir gönderisiyle dikkat çekti. Habere konu olan bu gönderide iki uçlu fiyat tahmini yapan Davis, Bitcoin’in ya sıfırlanacağını ya da 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etti.

Bitcoin ya sıfıra gidecek ya da bir milyon dolara ulaşacak.

Yatırımcı tarafından öne sürülen bu ikili fiyat tahmini her ne kadar bazı kullanıcılar tarafından “alay etmek amaçlı” olarak yorumlansa da aslında piyasada uzun süredir dolanan iki popüler fiyat tahminine karşılık geliyor.

Söz konusu fiyat tahmini konusunda iddialı olduğunu belirten Davis, tahmininin gerçekleşmemesi halinde kendisine karşı bahse girecek bir kişiye bir milyon dolar ödeme sözü de verdi.

Benzer bir milyon dolar tahmini ünlü yatırımcı Balaji Srinivasan tarafından da yapılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda paylaştığı bir sosyal medya gönderisiyle gündeme gelen Srinivasan, Bitcoin’in önümüzdeki 3 ay içerisinde 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etti.

CoinGecko verilerine göre son 7 gün içerisinde %7 değer kazanan BTC, haberin kaleme alındığı esnada 30.172 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!